Ve kterých městech je největší nabídka práce?Ve kterých oblastech České republiky jsou na tom nejlépe co se týká zaměstnanosti a nabídky pracovních příležitostí? Na prvním místě je jednoznačně hlavní město Praha. Nezaměstnanost v Praze je dlouhodobě nejnižší v rámci celé ČR a pohybuje se cca kolem tří procent. V Praze je nabídka práce skutečně velmi bohatá a právě za prací se do našeho hlavního města stěhuje velké množství lidí z celé republiky. Nejde však pouze o to, že v Praze je nejširší nabídka práce, ale také o to, že v Praze jsou oproti zbytku republiky vyšší platy, což je samo o sobě velká motivace. Kromě Prahy patří na přední místa žebříčku další velká města, jako je třeba Brno, ve kterém sídlí hodně velkých firem a navíc je tam mnoho vysokých škol, takže v tomto městě je velké množství kvalifikovaných lidí.

Kde v Česku je to naopak nejhorší a pracovních příležitostí je nejméně? Asi nejhůře jsou na tom v rámci ČR v některých okresech na Severní Moravě. Zatímco v Praze si najde práci téměř každý, pravým opakem jsou např. malé obce na Bruntálsku, které patří k místům, kde je práce nejméně. Kromě Bruntálska patří k dalším takovým okresům třeba Jeseník, Šumperk atd. Mnoho kvalifikovaných lidí se z těchto míst stěhuje právě do Prahy, kde pro ně pracovní místa jsou. Další takovou oblastí, kde je slabší nabídka práce, jsou Severní Čechy. Místa jako Ústecko, okres Chomutov atd. patří mezi části naší republiky s vyšší nezaměstnaností, kde je pracovních příležitostí méně.

eMimino je portál pro všechny maminky.

Nabídka práce v zahraničí

Zatímco před rokem 1989 to bylo téměř nemožné a nabídka práce v zahraničí byla jen pro několik málo vyvolených, dnes už může každý vyrazit za hranice naší země a začít si vydělávat peníze v cizině. Především v ostatních zemích Evropské unie je široká nabídka pracovních příležitostí i pro občany České republiky a tak mnoho lidí zkouší štěstí v zahraničí. Nabídka práce v jiných zemích zahrnuje různé druhy zaměstnání od těch jednoduchých manuálních až po vysoce kvalifikované odborné práce. Nabídka práce v zahraničí bývá atraktivní hlavně pro mladé lidi a samozřejmě především pro ty, kteří umí dobře cizí jazyky a dokáží se tak i v cizině snadno domluvit. Stejně tak je práce v zahraničí zajímavá i pro ty, kteří se chtějí v jiném jazyce zdokonalit. S nabídkou práce v zahraničí se můžeme setkat na mnoha internetových stránkách nebo u různých společností, které se na tento typ práce specializují. Je ale třeba si vždy dávat pozor a vybírat si z nabídek seriózních a prověřených společností, abychom nenaletěli podvodníkům. Často se bohužel stávají případy, že lidé odpoví na inzerát s nabídkou práce v zahraničí která vypadá lákavě, ale nakonec v momentě, kdy se do cizí země dostanou, jsou hodně zklamaní.

Sbazar – internetový bazar a inzertní portál, kam zadáváte inzeráty zdarma. Bazoš.cz je největší český online bazar.Nabídka práce pro studenty

Spousta nabídek práce je také pro studenty, kteří si potřebují přivydělat peníze při svém studiu na vysoké nebo střední škole. U studentů je samozřejmě největší zájem o práci zvláště v období letních prázdnin, kdy si velké množství mladých lidí hledá různé brigády. Často si tak přivydělávají třeba v obchodech u pokladny, nebo při doplňování zboží do regálů supermarketů. Nabídka práce pro studenty je ale samozřejmě po celý rok a zvláště vysokoškoláci hledají různé formy přivýdělku v průběhu celého roku. Mnoho studentů má o nějakou práci v jejich oboru zájem mimo jiné i proto, aby nabrali zkušenosti a po dokončení studia na vysoké škole měli snadnější možnost získání práce. Bez praxe se totiž zaměstnání hledá mnohem hůře a nabídka práce pro lidi bez zkušeností je mnohem omezenější.

Nabídka práce na částečný úvazek

Ne každý může nebo chce pracovat na plný úvazek a tak si hledá práci, u které by nemusel trávit tolik času. Pro ty, kteří z jakýchkoliv důvodů nemohou či nechtějí v práci trávit 40 hodin týdně, je na internetu velká nabídka práce na částečný úvazek. Tuto práci si často volí např. důchodci, matky na mateřské dovolené nebo lidé se zdravotními potížemi.

Nabídka práce na živnostenský list

Mnoho nabídek práce, se kterými se na internetu setkáváme, vyžaduje aby člověk, který bude tuto práci vykonávat, měl vlastní živnostenský list. Nabídka práce na živnostenský list zahrnuje celou řadu činností a každý si může vybrat tu, která mu nejvíce vyhovuje. Pro získání živnostenského oprávnění je třeba zajít na živnostenský úřad, vyplnit si žádost, ve které uvedeme pro jaké živnosti budeme chtít oprávnění a zaplatit poplatek ve výši 1 000 Kč. Tento poplatek je vždy stejný, ať už si žádáme o živnostenské oprávnění pro jednu nebo deset druhů živností, vždy zaplatíme dohromady pouze 1 000 Kč. Tyto podmínky však platí pouze pro tzv. volné živnosti. Pokud chceme oprávnění pro řemeslnou, vázanou nebo koncesovanou živnost, podmínky už jsou přísnější a je třeba mít buď určité vzdělání, resp. odbornou zkoušku (v případě řemeslné, resp. vázané živnosti) a nebo je nutné získat koncesi (v případě koncesované živnosti).

Nabídka práce z domova

Zatímco v minulosti byla práce z domova něčím naprosto výjimečným a jen minimum lidí mělo možnost vydělávat si peníze přímo z domu, v posledních letech se situace hodně změnila. Nabídka práce z domova je čím dál tím častější a čím dál větší množství lidí si vydělává peníze aniž by muselo někam jezdit. Práce z domova se obvykle vykonává na počítači a může se jednat např. o psaní různých textů, copywriting, doplňování popisků zboží do internetových obchodů, spravování webových stránek nebo profilů na sociálních sítích, překladatelství, psaní článků na různá témata atd. Nabídka práce z domova je poměrně široká a každý, kdo umí dobře s počítačem a dokáže buď programovat, překládat do cizích jazyků nebo psát kvalitní texty, si může vydělat slušné peníze přímo z pohodlí svého domova. S nabídkou práce z domu se můžeme setkat na různých internetových stránkách a práce je často vhodná i pro studenty, důchodce nebo maminky na mateřské dovolené.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!