Nabídka práceS nabídkou práce se můžeme setkat na mnoha různých místech. Spousta pracovních inzerátů bývá na stránkách novin a někdy i v některých časopisech. Občas se s nabídkou práce můžeme setkat i v televizi. Velkou nabídku pracovních příležitostí pak mají personální agentury, které často nabízejí práci hlavně pro studenty, ale i pro ostatní zájemce o práci. Širokou nabídku pracovních míst pak samozřejmě najdeme na úřadech práce, které mají nabídku práce pro nezaměstnané uchazeče. Nejširší nabídka práce je ale na internetu. Na něm je velké množství specializovaných webových stránek s nabídkou práce pro všechny věkové kategorie a pro lidi s různým vzděláním.

Nabídka práce na stránkách novin

Velké množství pracovních inzerátů najdeme na stránkách mnoha českých novin. Nabídka práce bývá v inzertní rubrice a můžeme se zde setkat s nabídkou různých druhů zaměstnání jak na plný, tak na částečný úvazek. Širší nabídku pracovních příležitostí pak najdeme v různých specializovaných novinách, zaměřených na inzerci. Inzertní noviny často vycházejí pouze ve vybraných regionech, takže se v nich setkáme s nabídkou práce pouze v dané oblasti. Kromě tištěných inzertních novin můžeme nabídku práce najít také v internetových inzertních novinách. V nich si můžeme i sami podat inzerát s poptávkou práce a mnohdy i bez poplatků.

eMimino je portál pro všechny maminky.Nabídka práce u personálních agentur

Nejen pro studenty, ale i pro ostatní, kteří hledají práci, jsou určeny personální agentury, které zaregistrovaným uchazečům o práci nabízejí pracovní příležitosti, ať už na plný a částečný úvazek nebo formou brigády. U personálních agentur se často registrují hlavně studenti a mladí lidé, kteří hledají např. brigádu při studiu na vysoké škole nebo o prázdninách. Pokud hledáme práci nebo brigádu, určitě stojí za to se u personální agentury zaregistrovat – registrace je obvykle bezplatná a zvýšíme tak svoji šanci na to, že si najdeme vhodnou práci nebo brigádu. Personální agentury najdeme hlavně ve velkých městech, kde je jich velké množství a tak se můžeme zaregistrovat třeba hned u několika z nich, abychom ještě více zvýšili šanci, že si najdeme přivýdělek.

Sbazar – internetový bazar a inzertní portál, kam zadáváte inzeráty zdarma. Bazoš.cz je největší český online bazar.

Největší české personální agentury

Jednou z možností, jak zvýšit svoji šanci při hledání stálého zaměstnání nebo brigády, je zaregistrovat se u personální agentury. Ty se nacházejí hlavně ve větších městech a zaregistrovaným uchazečům pak pravidelně posílají nabídky práce nebo brigád podle jejich požadavků. Registrace u personální agentury bývá obvykle zdarma. Které personální agentury u nás patří k těm největším a nejznámějším? Jednou z největších personálních agentur v Česku je společnost Manpower. Ta má celkem 17 poboček hlavně ve velkých městech jako je Praha, nebo Brno, ale i v menších obcích (Kvasiny nebo Žebrák). Manpower nabízí práci jak v ČR, tak v zahraničí a jeho služby jsou určeny nejen pro uchazeče o zaměstnání, ale i pro firmy, které hledají nové zaměstnance. Kromě České republiky působí tato agentura ještě v několika desítkách dalších zemí po celém světě. České webové stránky mají adresu www.manpower.cz. Další známou personální agenturou je Index Nosluš. Ten má pobočky nejen v Česku, ale i na Slovensku a svoje služby nabízí jak uchazečům o zaměstnání či brigádu, tak i zaměstnavatelům. Původně se tato společnost orientovala pouze na brigády, později ale začala nabízet i zaměstnání na trvalý pracovní poměr. U nás má v současné době 21 poboček, hlavně ve větších městech a její internetové stránky najdeme pod odkazem www.indexnoslus.cz. Poslední personální agenturou, kterou si představíme, je společnost Adecco. Ta kromě ČR působí i v mnoha dalších zemích světa, v Americe, Evropě, Asii, Austrálii i Africe. U nás má Adecco svoje pobočky hlavně v Čechách, na Moravě je pouze v Brně a v Ostravě. Využít jejích služeb mohou jak lidé, kteří si hledají práci, tak zaměstnavatelé, kteří shání nové pracovníky. Na internetu najdeme české stránky Adecca na adrese www.adecco.cz.

Aukro.cz aukce online je největší online aukční server v ČR.

Nabídka práce na úřadech práce

Nezaměstnaní uchazeči o práci mají možnost si práci najít mimo jiné i na úřadech práce. Jednak jim práci nabízejí samotní pracovníci úřadu, ke kterým jejich klienti pravidelně docházejí a kromě toho je na každém úřadu práce vývěska s aktuální nabídkou práce v daném regionu. Nabídka práce na těchto vývěskách bývá obvykle pro lepší orientaci rozdělena podle dosaženého vzdělání. Stejné inzeráty s pracovními nabídkami pak najdeme i na internetových stránkách úřadu práce. Nabídka práce na pracovních úřadech však není ani zdaleka tak široká jako na internetu, proto platí, že pokud hledáme práci, neměli bychom internet nikdy vynechat. Dnes už je však běžné, že na jednotlivých úřadech práce jsou k dispozici počítače s připojením na internet, které uchazeči o zaměstnání mohou k tomuto účelu využít, napsat si na nich životopis, odpovědět na nabídky atd.

Nabídka práce na internetu

Nejširší nabídka pracovních příležitostí je na internetu. Na rozdíl od novin nebo jiných médií je nabídka práce na internetu v podstatě neomezená a šance, že si najdeme vhodnou práci je zde asi největší. Každý den na všech pracovních portálech přibývá spousta nových nabídek zaměstnání nebo brigád a tak pokud si hledáme práci, určitě stojí za to tyto weby sledovat každý den. Většina pracovních portálů umožňuje i registraci a často také i snadné vytvoření životopisu. Součástí stránek bývají i různé rady a tipy, jak si práci najít.

Internetové portály s nabídkou práce

Na internetu už dnes funguje mnoho velkých pracovních portálů, podíváme se na ty největší a nejoblíbenější z nich. Asi největší a nejnavštěvovanější internetovou stránkou, na které je nabídka práce je www.prace.cz. Najdeme zde bohatou nabídku pracovních příležitostí z mnoha různých oborů ve všech krajích a okresech České republiky. Kromě klasických zaměstnání je zde také široká nabídka brigád a přivýdělků a také nabídka práce pro osoby zdravotně postižené. Stránky jsou velmi přehledné a snadno se na nich orientuje. Každý den se na nich objevuje spousta nových pracovních příležitostí ve všech kategoriích, takže pokud právě hledáme práci nebo brigádu, určitě stojí za to se na tyto stránky podívat. Další stránkou, na které najdeme nabídku práce z různých oblastí je www.jobs.cz. Kromě široké nabídky klasických pracovních příležitostí a brigád jsou zde také zkrácené úvazky, nabídky práce v neziskových organizacích nebo pro dobrovolníky a také nabídka práce v zahraničí. Součástí webových stránek jsou také informace o různých kurzech, školeních a konferencích, poradna, kalkulátory mzdy atd. Pro ty, co naopak hledají zaměstnance je určena stránka http://firmy.jobs.cz/. Když se řekne Monster, tak si většina z nás asi představí oblíbený energy drink. Pod názvem Monster ale existuje i velký pracovní portál, který najdeme na adrese www.monster.cz. Součástí webu je nabídka práce v mnoha různých oborech, od administrativních až po zdravotnické práce. Vyhledávat volná pracovní místa zde můžeme jednak podle profese, dále podle oboru a podle regionu. Součástí webu jsou i rady a tipy jak si najít práci, jak napsat životopis a motivační dopis, jak se chovat u pracovního pohovoru a mnoho dalších zajímavých tipů. I zde se můžeme zaregistrovat, zveřejnit svůj životopis a zvýšit tak svoji šanci na úspěch.

Další internetový pracovní portál, na který se podíváme, patří pod známý český server Seznam a najdeme jej pod odkazem www.sprace.cz. Jednoduché a přehledné stránky nabízejí velké množství pracovních nabídek ze všech krajů ČR. Pracovní nabídky si můžeme vybírat jednak podle krajů a nebo podle konkrétních oborů. V hlavní nabídce jsou kategorie Práce, Brigády, Pro absolventy, Pro OZP, Pro klienty (sekce určená pro zaměstnavatele a personální agentury) a Moje Spráce. Nabídka práce ze všech krajů ČR včetně brigád a alternativních úvazků je také na webových stránkách www.jobdnes.cz. Ty patří pod skupinu MAFRA, která provozuje i nejoblíbenější zpravodajský portál iDNES. Stránky jobDNES jsou určené jak pro uchazeče o práci, tak pro zaměstnavatele, kteří zde mohou umístit svoje nabídky. Skvělou nabídkou pro zájemce o práci je pak možnost zdarma si vytvořit profesionální životopis ve formátu PDF, kde si můžeme vybrat z osmi různých grafických podob. Životopis pak můžeme rovnou zařadit do databáze nebo si jej pouze stáhnout pro vlastní potřebu. Poslední stránkou, kterou si představíme je http://www.qprace.cz/. I na ní jsou každý den zveřejňovány nové nabídky práce z různých oborů a různých krajů České republiky. Novinkou je zde pak možnost hledání práce přímo na Facebooku.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!